Pieniądze na nagłe wydatki

Pieniądze na nagłe wydatki

Biuro Informacji Kredytowej to podstawowe źródło wiedzy o danym kliencie banku. Na podstawie prezentowanych w ramach systemu danych o zaciąganych już kredytach oraz należnościach, jak również o obecnych zobowiązaniach kredytowych, podejmowana jest decyzja o przyznaniu, bądź odmowie przyznania danego kredytu. Każda pożyczka bankowa podlega także omawianej procedurze weryfikacji wnioskodawcy.

Pieniądze na nagłe wydatkiWydawać by się mogło procedury formalne powinny zostać zminimalizowane, a wszelkie niekorzystne zaszłości nie powinny stanowić podstawy weryfikacji danych. Nic bardziej mylnego. W obecnej rzeczywistości kryzys gospodarczy wymusił na bankach stosowanie o wiele bardziej rozbudowanych procedur sprawdzania swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że w każdej placówce procedura przyznawania pożyczki jest długa i trudna – owszem w bankach jest trudniej, dlatego warto brać pod uwagę również instytucje pozabankowe.

Decyzja o podjęciu zobowiązania finansowego wynikającego z pożyczki powinna zostać dokładnie przeanalizowana oraz sprawdzona przez wszystkich zainteresowanych. Warto również porównać oferowane warunki kredytowe w wielu różnych placówkach bankowych.

Pożyczka na dowolny procent bowiem może zawierać szereg pułapek dla kredytobiorców. Najczęstszym haczykiem jest wysokość ponoszonych rat kredytowych. Częstym zabiegiem banków jest prezentowanie swoich ofert podając kwoty rat kapitałowych, a nie dodając kwot odsetek. Uzyskane informacje nie stanowią zatem o faktycznej wysokości ponoszonych opłat, a tylko częściowo prezentują je zainteresowanemu.

Mając przeświadczenie, że nasza rata będzie wynosiła tyle, ile powiedział pracownik banku czy instytucji pozabankowej możemy nieprzyjemnie rozczarować się z momencie otrzymania korespondencji zawierającej harmonogram spłat kredytu. Często okazuje się, że wysokość kolejnych rat, powiększona o kwoty odsetek, odbiega nawet o kilkaset złotych od tego, co usłyszeliśmy w placówce bankowej.

Aby uniknąć ukrytych kosztów i niespodzianek po podpisaniu umowy wystarczy wybrać uczciwą i dbającą o klienta placówkę. Jak wskazują sami klienci, wśród instytucji pozabankowych tą, która zasłużyła na ich największe zaufanie jest w tej chwili lider produktów finansowych Provident.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *